Koncert Kapeli Braci Rejwów

Mamy zaszczyt Was serdecznie zaprosić na wyjątkowy koncert Kapeli Braci Rejwów, który odbędzie się 28 października w Muzeum Kresów.

Data: 28 października
Miejsce: Muzeum Kresów Rzeczypospolitej Obojga Narodów w Sejnach. (Duża sala konferencyjna przy kawiarni)

Mateusz Tymura – akordeon
Zbyszek Rusiłowicz – bębenek obręczowy
Bracia ze wschodu, fuzja energii jądrowych. Jeden brat z Podlasia, drugi z Roztocza.

Bracia grają minimalfolki, etnorejwy czerpiąc z ludowego in crudo i odnajdując współczesne brzmienia w muzyce przodków. Muzyka tradycyjna jest u nich trzonem, a Bracia filtrują ją przez przez swoją wrażliwość, która wyrasta m.in. elektronicznej muzyki tanecznej lat 90.

Swój nieoczekiwany debiut Bracia mieli na imprezie dla puszczańskich przedszkolaków w 2019 roku, gdzie po raz pierwszy usłyszeli swój największy hit “Tam na polu drobny wietrzyk wieje…”. Od tej pory kręcą grube biby po podlaskich wioskach i siedliskach. Najlepiej czują się między ludźmi, grzejąc swoje instrumenty w świetle ogniska i niesionych transem tancerzy. Bracia rozbujali też parę większych publiczności… mi.n. na Festiwalu Tribalanga. Przy ich prostych bitach bawią się szwagry, ciotki i wujkowie… a państwo młodzi na swoich weselach ruszają w taneczny cug.

Projekt zrealizowany we współpracy z Narodowym Centrum Kultury

Finansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego