Koncert Kapeli Batareja

Zapraszamy na niezwykłe wydarzenie – koncert Kapeli Batareja w Muzeum Kresów! To będzie niezapomniany wieczór pełny muzyki. Przyjdźcie do naszego muzeum i doświadczcie wyjątkowej atmosfery tego miejsca, które ożywa pod dźwięki muzyki.

Data: 24.09.2023
Miejsce: Muzeum Kresów Rzeczypospolitej Obojga Narodów w Sejnach

Kapela Batareja z Białegostoku powstała w 2017 r. Jest zafascynowana muzyką tradycyjną z różnych stron Polski. Najczęściej sięga jednak po repertuar jej wschodniej części – muzykę Suwalszczyzny, Podlasia, Lubelszczyzny i Zamojszczyzny, a także wschodniego pogranicza. Zespół grał na wielu potańcówkach wiejskich, miejskich oraz imprezach plenerowych głównie na Podlasiu.

Kapela Batareja była gościem Centrum Kultury i Edukacji Polskiej PLUS w Brukseli grała także w Holandii w Europejskim Urzędzie Patentowym w Hadze. Zdobyła tytuł honorowy „Open_Slow 2018” podczas Festiwalu SlowFest w Supraślu oraz została laureatem konkursu Stara Tradycja na Festiwalu Wszystkie Mazurki Świata 2019

SKŁAD:

Mateusz Tymura – akordeon, śpiew Zbyszek Rusiłowicz – cymbały huculskie Magdalena Dąbrowska – skrzypce, taniec

Julita Charytoniuk – baraban, bębenek obręczowy, śpiew