Rzeczpospolita Obojga Narodów – potężne państwo Europy Środkowo-Wschodniej

Pragniemy Was serdecznie zaprosić na wyjątkowy wykład, który odbędzie się w naszym muzeum z okazji 454. rocznicy Unii Lubelskiej. Doktor historii, Tomasz Naruszewicz, podzieli się swoją wiedzą na temat tego ważnego wydarzenia historycznego.

Data: 2 lipca 2023
Lokalizacja: Muzeum Kresów Rzeczypospolitej Obojga Narodów, Sejny

Unia Lubelska była jednym z kluczowych momentów w historii Polski i Litwy, otwierając nowe rozdziały współpracy i solidarności między naszymi narodami.

To niezwykła okazja, aby zgłębić historię naszego regionu i lepiej zrozumieć nasze dziedzictwo. Będzie to również doskonała okazja do zadawania pytań i prowadzenia ciekawych dyskusji.

Nie przegapcie tej okazji i dołączcie do nas w Muzeum Kresów Rzeczypospolitej Obojga Narodów w Sejnach! Odkrywajmy razem naszą przeszłość i budujmy mosty między naszymi kulturami.

Zapraszamy serdecznie!

#MuzeumKresów #UniaLubelska #HistoriaPolski #HistoriaLitwy