„Dzień Kolorowanki w Muzeum”
Muzeum Kresów w Sejnach serdecznie zaprasza dzieci w wieku od 7 do 12 roku życia na „Dzień Kolorowanki w Muzeum”
Czytaj więcejMuzeum Kresów w Sejnach serdecznie zaprasza dzieci w wieku od 7 do 12 roku życia na „Dzień Kolorowanki w Muzeum”
Czytaj więcejUczestnicy dzisiejszych warsztatów poznali kresowe imiona i ich znaczenie, stworzyli własną wizytówkę i dobrze się bawili.
Czytaj więcejMuzeum Kresów w Sejnach serdecznie zaprasza dzieci w wieku od 7 do 12 roku życia na fascynujące warsztaty pod tytułem „Kresowe Imiona”.
Czytaj więcejUczestnicy dzisiejszych warsztatów poznali postać św. Dominika, założyciela zakonu kaznodziejskiego Dominikanie. Była to wędrówka do średniowiecznej Hiszpanii i Francji oraz ówczesnej Europy, po której podróżował św. Dominik i inni bracia, w celu głoszenia Słowa Bożego.
Czytaj więcejDziś 17 lipca obchodzimy diecezjalne obchody 78. Rocznicy Obławy Augustowskiej.
To ważne wydarzenie, które upamiętnia tragiczne wydarzenia z 1945 roku. Wspólnie oddajmy hołd ofiarom tego tragicznego okresu historii naszego kraju. Nie zapomnijmy o tym trudnym czasie i pokażmy naszą solidarność oraz szacunek dla tych, którzy stracili życie.
Czytaj więcejNa warsztatach z 12 lipca 2023 „Tajemnicze widzenia Grodzińskiego” dzieci zapoznały się z legendą sprowadzenia cudownej figurki przez Grodzińskiego do Sejn oraz stworzyły piękne plakaty zdobiące wizerunek Matki Boskiej Sejneńskiej – FOTORELACJA
Czytaj więcejMuzeum Kresów w Sejnach serdecznie zaprasza dzieci w wieku od 7 do 12 roku życia na fascynujące warsztaty pod tytułem „Kim był Św. Dominik i bracia dominikanie?”.
Czytaj więcejDzisiaj, 12 lipca, obchodzimy ustawową rocznicę Obławy Augustowskiej – ważnego wydarzenia z historii Polski. Obława Augustowska miała miejsce w 1945 roku w okolicach Augustowa i była jednym z największych zbrodni wojennych II wojny światowej na terenie Polski.
Czytaj więcejMuzeum Kresów w Sejnach serdecznie zaprasza dzieci w wieku od 7 do 12 roku życia na fascynujące warsztaty pod tytułem „Tajemnicze widzenia Grodzińskiego”.
Czytaj więcejUczestnicy warsztatów „Śladami historii” poznali wydarzenia sprzed 454 lat, podczas których powstało nowe wyjątkowe państwo Rzeczpospolita Obojga Narodów. Każdy mógł się poczuć częścią wspaniałej historii najpotężniejszej federacji w Europie i stworzyć niepowtarzalną pieczęć, zastawiając swój ślad w dziejach.
Czytaj więcejKrótka fotorelacja z wykładu Doktora historii Tomasza Naruszewicza pt. Rzeczpospolita Obojga Narodów – potężne państwo Europy Środkowo-Wschodniej
Czytaj więcejW 1569 roku Polska i Litwa połączyły swoje siły, tworząc nie tylko jedną z największych potęg w Europie, ale również unię, która przetrwała przez wieki.
Unia Lubelska była ważnym momentem dla naszego narodu, gdyż przyczyniła się do umocnienia polsko-litewskiej tożsamości i kultury. W wyniku tej umowy powstało jedno wspólne państwo, które charakteryzowało się tolerancją religijną, równością praw i wolnością jednostki.
Czytaj więcej